جنسی

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

اطلاع از نشانه‌ها و مراحل ارگاسم زنان به مردان کمک می‌کند تا همسرشان را در رابطه جنسی به رضایت کامل برسانند و کیفیت رابطه خود را تا زیادی افزایش دهند.

شاید باور کردنی نباشد اما تا نیم قرن پیش، ارگاسم زنان چیز عجیب و ناشناخته ای بود و بسیاری از افراد بر این باور بودند که لذت جنسی در رابطه فقط مخصوص مردان است.

اما به مرور پی بردند که مردان با ایجاد لذت جنسی در همسرشان، هم خود لذت بیشتری از رابطه برده و هم پایداری و رضایت در رابطه عاطفی و زناشویی‌شان را تضمین می‌کنند.
رساندن زنان به ارگاسم اصول و نکاتی دارد که آگاهی از آن برای مردان ضروری است. همچنین باید به این نکته توجه داشت که رابطه جنسی دنیای بسیار گسترده‌‌ای است؛

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

مراحل برانگیختگی و ارگاسم زنان

هیجان و برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، چند مرحله دارد. توجه به چرخه پاسخ جنسی ضروری است، چرا که در هر مرحله برای زنان احساس متفاتی ایجاد می‌کند. پس برای به اوج لذت رساندن زنان باید متناسب با هر مرحله او را از نظر جنسی تحریک نمود.

روانشناسان ایجاد هیجان جنسی را به چهار بخش تقسیم کرده اند:

۱- مرحله تحریک
۲-مرحله اوج
۳-مرحله ارضاء
۴-مرحله بازگشت

مرحله تحریک جنسی زنان

تحریک جنسی اولین فاز و یکی از مهم ترین فازهای جنسی است. این فاز بر اثر تحریک روانی نیز به وجود می‌آید.
نگاه کردن، شکل ظاهری، نوازش یا دست زدن مستقیم به دستگاه تناسلی، بوسه، صدا یا صحبت، حرکات لطیف و رمانتیک تصویری و جسمی ازجمله رفتارهایی هستند که زنان را برای شروع رابطه آماده می‌کنند.
پژوهش‌ها نشان داده تنها یک چهارم زنان بر اثر دیدن عمل جنسی تحریک می‌شوند.
نتایج نشان داد دیدن تصویر مربوط به رابطه جنسی، زن را بیشتر از آن که تحریک کند، شوکه می‌کند. تحریک مناسب می‌تواند بی میلی جنسی زنان را رفع نماید.

1. تحریک مناسب زنان

تحریک در زنان با انجام حرکت‌های آهسته، تاثیر بهتر و موثرتری می‌گذارد. زنان معمولا با کتاب، فیلم یا روش‌های آهسته، بهتر تحریک می‌شوند.

نکته:مهم در تحریک جنسی زنان توجه به هورمون‌هاست. میل جنسی زنان، متناسب با میزان ترشح هورمون‌های جنسی افزایش پیدا می‌کند.
میل جنسی در جریان عادت ماهانه دستخوش تغییرات بسیاری می‌شود. در روزهای نزدیک تخمک گذاری، میل جنسی به حداکثر خود می‌رسد.
شما به عنوان یک زن می‌توانید برای تحریک جنسی بهترین خاطره جنسی خود را قبل از هر رابطه مرور کنید تا آمادگی و پذیریش کامل تری داشته باشید.
مردان نیز برای افزایش میلی جنسی زنان باید از تکنیک‌های جنسی آگاهی داشته باشند.

2. نشانه های تحریک در زنان

جریان گردش خون در پوست زن، شدت یافته و قسمت‌های مشخصی از پوست قرمز می‌گردد. پستان‌ها بزرگ و نوک آن‌ها برجسته می‌شوند. در زیر لب‌های آلت تناسلی زنانه، غدد کوچکی وجود دارند که در زمان تحریک، مایع لزجی تولید می‌کنند.

در مرحله تحریک زنان:

1. ماهیچه‌های دستگاه تناسلی و لگن خاصره بدون اراده منقبض می‌شوند. انقباض عضلات شدیدتر می‌گردد.

2. ضربان خون شدت می‌گیرد، فشار خون افزایش پیدا می‌کند و حرکات تنفسی افزایش می‌یابد. خون زیادی در لگن خاصره و دستگاه تناسلی جمع می شود.

3. واژن بزرگ می‌شود و دستگاه تناسلی قرمز می‌گردد.

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

ارگاسم زنان | مرحله اوج

تغییراتی که در مرحله تحریک رخ داد، پایدار می‌شوند. اعصاب پاراسمپاتیک، با استفاده از شریان‌ها و ورید‌های واژن، موجب جمع کردن خون در ورودی واژن می‌گردد و واژن را تنگ می‌کند.
واژن تنگ شده تا نصف حالت معمول پیش رفته و می‌تواند به دور آلت مردانه حلقه بزند.
واژن با این روش فضای مناسبی برای تحریک آلت مردانه محیا می‌کند و تحریک را افزایش می‌دهد.

کلیتوریس در به وجود آوردن احساس‌های جنسی بسیار حساس است.
کلیتوریس نه تنها بزرگ نمی‌شود، بلکه به سمت استخوان شرم گاه کشیده شده و بیشتر به عقب رانده می‌شود؛ پس لمس مستقیم آن مشکل خواهد شد.
فاز اوج، بسته به وضعیت روانی یا تحریک فیزیکی می‌تواند طولانی یا کوتاه باشد. در بهترین حالت زن می‌تواند قبل از آرام شدن به فاز سوم و ارضا جنسی برسد.

ارگاسم زنان | مرحله ارضاء

مرحله ارضا جنسی نسبت به مرحله اوج از زمان بسیار کوتاهی برخوردار است؛ زمان این مرحله چند ثانیه بوده و از 3 تا 12 انقباض در هر فرد بسته به شرایط روحی متفاوت میباشد. اما این مرحله از لذت بخش ترین قسمت‌های رابطه جنسی برای زنان است.

ارضا جنسی زنان شامل انقباض ریتمیک عضلانی، عضلات خارج واژن، بافت‌های وریدی دور واژن و بافت‌های جلویی لب‌های کوچک واژن است.
در واقع در جریان ارگاسم عضلات پرینه (ناحیه بین واژن و مقعد) به صورت هماهنگ و رقص گونه‌ای منقبض می‌شوند و فرد را وارد مرحله ارگاسم یا ارضاء جنسی می‌کنند.
هماهنگی کشش عضلات موجب فشار و درنتیجه جاری شدن خون در رگ‌ها و در نهایت ارضا می‌گردد.

زنان در تحریک کامل می‌توانند تا چندین بار هم پشت سر هم ارضا شوند. در مقاربت واژنی، زن می‌تواند 6 بار یا بیشتر به ارضا دست یابد.
در صورتی که کلیتوریس به صورت مستقیم مورد تحریک باشد و زن بتواند آن را هدایت کند، تعداد دفعات تحریک بیشتر نیز می‌شود.

تفاوت ارضا از طریق واژن و کلیتوریس

طبق تحقیقات تفاوتی در ارضاء از طریق واژن یا کلیتوریس وجود ندارد. به طوری که ارضا واژنی، ارضا از طریق کلیتوریس و حتی رویا در دیدگاه فیزیولوژی یکسان هستند و نتایج یکسانی را نشان می‌دهند.

ارگاسم زنان | مرحله بازگشت

در بازگشت به مرحله قبل از تحریک، فشار خون، ضربان قلب و تنفس حالت اولیه خود را بازیافته، عضلات دوباره منبسط شده و کلیتوریس به حالت قبل باز می‌گردد.
البته سرعت بازگشت به روند ارضا شدن بستگی دارد. بعد از ارضا شدن همه چیز در عرض چند دقیقه به حالت اولیه برمی‌گردد.
در غیر این صورت خون در واژن باقی مانده و می‌تواند تا یک ساعت احساس نامطبوعی ایجاد کند. این حالت، وضعیتی نیست که فرد به صورت آگاهانه آن را ایجاد یا رفع نماید.
یک سوم زنان برای رهایی از گرفتگی جنسی به خود ارضایی می‌پردازند تا به حالت اول برگردند. اما این کار مشکلات بیشتری برای فرد ایجاد می‌کند.
در عوض می‌توانید با کمک گرفتن از روانشناس و مشاوره جنسی می‌توانید این مساله را به راحتی برطرف کرده و همچنین کیفیت رابطه جنسی خود را بالا ببرید.

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

ارگاسم زنان،مراحل و نشانه های برانگیختگی زنان

نشانه‌های بروز ارگاسم در زنان

بسیاری از مردان می‌خواهند بدانند که ارگاسم در زنان چه ویژگی‌هایی دارد و چه زمانی همسرشان ارضا می‌شود. ما در ادامه به مواردی اشاره کرده‌ایم که توجه به آن‌ها می‌تواند در این زمینه به شما یاری برساند:

1. بروز علائم جسمانی

برخی علائم جسمانی نظیر سفت شدن نوک سینه‌ها، تند شدن سرعت و ریتم تنفس، بالا رفتن ضربان قلب و بیشتر شدن گرمای بدن در یک بازه زمانی کوتاه به شما نشان می‌دهند که لذت جنسی در همسرتان اوج گرفته است و او به تجربه ارگاسم نزدیک می‌شود.
در این شرایط می‌توانید نوع تحریک‌های خود را با میزان پاسخ‌های او هماهنگ کرده تا پاسخ جنسی بیشتری دریافت نمایید و هردویتان لذت جنسی بالاتری را تجربه کنید.

2. بروز علائم رفتاری

زنان پس از تجربه ارگاسم ممکن است رفتارهای خاصی را انجام دهند که به شما نشان می‌دهد آن‌ها به اوج لذت جنسی رسیده‌اند.
برای مثال ممکن است همسرتان شما را محکم در آغوش گرفته یا به خواب رود.
البته هر فرد متناسب با ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌تواند علائم رفتاری خاصی را پس از تجربه ارگاسم نشان دهد.
از همین رو بسیار اهمیت دارد که به واکنش‌های همسرتان دقت کنید و ببینید رفتارهای او در طول رابطه چه معنایی را در بر دارند.

3. بروز علائم هیجانی

با بالا گرفتن تجربه لذت، زنان در طول ارگاسم هیجانات شدیدی را تجربه می‌کنند که به صورت واکنش‌های متفاوت خود را بروز می‌دهد.
برای مثال ممکن است برخی بانوان این هیجانات شدید را به صورت گریه ابراز کنند. در این شرایط آرامش خود را حفظ کرده و سعی کنید به همسرتان نشان دهید که احساسات او را درک می‌کنید و در کنارش هستید.

کمک به تجربه ارگاسم در زن

بسیاری از مردان به دنبال این هستند که رابطه جنسی رضایت بخشی را برای همسر خود فراهم کنند و به او کمک نمایند تا اوج لذت جنسی را تجربه کند.
ما در ادامه به چند راهکار اشاره کرده‌ایم که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

1. اهمیت دادن به معاشقه و پیش نوازی

مهم‌ترین اصل برای کمک به زنان جهت تجربه ارگاسم، اهمیت دادن به معاشقه و  نوازش پیش از دخول است. چراکه زنان برخلاف مردان برای رسیدن به اوج برانگیختگی جنسی به زمان بیشتری نیاز دارند.
نوازش‌های عاشقانه و طولانی پیش از پرداختن به دخول می‌تواند در تحریک هرچه بیشتر همسرتان اثر بگذارد و به او کمک کند تا ارگاسم را تجربه نماید.

2. ایجاد خلاقیت در رابطه

داشتن یک رابطه جنسی یک نواخت می‌تواند به مرور از لذت آن کم کرده و منجر به احساس بی‌میلی یا کاهش برانگیختگی جنسی در دو طرف شود.
در نتیجه اگر می‌خواهید همسرتان همیشه برای رابطه جنسی مشتاق باشد و در طی آن اوج لذت را نیز تجربه کند، سعی کنید روش‌های مختلفی را امتحان کرده و به رابطه جنسی خود تنوع بیشتری ببخشید.
کمک گرفتن از روانشناس در این مورد بسیار اهمیت دارد. روانشناس می‌تواند راهکارهای بسیار متنوع و موثری در  این زمینه به شما ارئه دهد.

3. داشتن درک درست از نقاط حساس بدن همسر

در طول رابطه جنسی بسیار اهمیت دارد که بدن زن را به خوبی بشناسید و نقاط حساس بدن او نظیر نوک سینه یا کشاله‌های ران را به آرامی لمس کنید.
توجه به این مسئله باعث می‌شود که او زودتر برانگیخته شود و به احتمال بیشتری ارگاسم را تجربه کند.

4. تمرکز بیشتر بر رابطه عاطفی

زنان برای تجربه یک رابطه جنسی رضایت بخش بیش از مردان به کیفیت رابطه عاطفی متکی هستند.
در واقع زنانی که در طول روز رابطه عاشقانه چندانی با همسر خود ندارند در رخت خواب نیز کم‌تر احساس رضایت و لذت را تجربه خواهند کرد.
در نتیجه بهتر است روی رابطه عاطفی خود بیشتر تمرکز کنید و تلاش نمایید که به غیر از موقعیت رابطه جنسی، در موقعیت‌های دیگر نیز تجربیات لذت بخش و عاشقانه‌ای را برای همسرتان فراهم نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *