زیبایی

جراحی لیفت ران تایپلاستی

جراحی لیفت ران تایپلاستی

جراحی لیفت ران (تایپلاستی) چیست؟ این جراحی چه عوارضی دارد؟ آیا پوست ران شما با وجود تمرین های زیاد، حالت افتادگی دارد و سفت نمی شود؟ لیفت ران (تایپلاستی) نوعی عمل جراحی برای زیبایی اندام ران است. لیفت ران (تایپلاستی) یک روش درمانی است که حالت افتادگی ران را بهبود و گوشت های اضافی در اطراف ران را از بدن حذف می کند و آن را بهبود می دهد. به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، جراحی لیفت ران (تایپلاستی) به طور پیوسته در حال رشد است و در طول چند سال گذشته، بین مردم محبوبیت بیشتری داشته است.

جراحی لیفت ران تایپلاستی

جراحی لیفت ران تایپلاستی

اساس کلی عمل جراحی لیفت ران (تایپلاستی)

لیفت ران (تایپلاستی)، که با عنوان لیفت ران (تایپلاستی) نیز شناخته می شود، یک روش جراحی زیبایی است که برای سفت کردن و بهبود ظاهر ران های شما به دلیل پوست های اضافی ناشی از افزایش سن ، بارداری یا کاهش وزن روی آنها می باشد.
ران های شما ممکن است گود شده یا پوستی آویزان داشته باشد که ظاهر آنها را سست نشان می دهد. هدف از لیفت ران (تایپلاستی) آن است که حد فاصل ران هایتان را بالا آورده و همراه بقیه بدنتان خوش اندام و متناسب کنید. ترکیب تکنیک های لیفت ران (تایپلاستی) و لیپوساکشن (چربی تراشی) می تواند به شما کمک کند که ظاهر ران هایتان را صاف و ظریف تر نمایید.
افرادی که در فکر عمل جراحی لیفت ران (تایپلاستی) می باشند، باید بدانند که این روش جراحی برای کاهش وزن نیست. این روش برای کسانی است که نزدیک به وزن ایده آل خود هستند اما از ظاهر ران هایشان راضی نیستند.

انواع لیفت ران (تایپلاستی)

سه نوع لیفت ران (تایپلاستی) وجود دارد: داخلی، میانی و دو طرفه.

یک لیفت ران (تایپلاستی) داخلی، پوست را در قسمت پایینی ران داخلی را مورد هدف قرار می دهد

یک لیفت ران (تایپلاستی) میانی، پوست و چربی قسمت بالایی ران داخلی را مورد هدف قرار می دهد

یک لیفت ران (تایپلاستی) دو طرفه، بر روی پوست جلویی و خارج از ران تمرکز می کند

روش های داخلی و میانی لیفت ران (تایپلاستی)، معمولا به صورت سرپایی انجام می شود.

یک لیفت دو طرفه ممکن است نیاز به یک شب اقامت در بیمارستان را داشته باشد.

روش عمل لیفت ران (تایپلاستی)

لیفت ران (تایپلاستی) معمولا به عنوان یک روش سرپایی با بیهوشی عمومی یا اپیدورال انجام می شود. بسته به نوع لیفت ران (تایپلاستی) و منطقه تحت درمان، الگوی برش متفاوت است. شایع ترین تکنیک لیفت ران (تایپلاستی) با برش در ناحیه کشاله ران آغاز می شود. در تمام موارد، پوست و یا چربی برداشته می شود؛ بافت زیرین تغییر شکل داده و سخت تر می شود و پوست باقی مانده برداشته، نرم و صاف شده و در محل برش قرار می گیرد. معمولا جراحی 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

لیفت ران (تایپلاستی) چگونه انجام می شود؟

دو نوع روش لیفت ران (تایپلاستی) وجود دارد:

لیفت داخلی ران و لیفت بیرونی ران. هر دو نوع تحت بیهوشی کلی انجام می شود. لیفت ران (تایپلاستی) یک روش پیچیده است که باید تنها توسط تیم جراح پلاستیک که توسط هیئت مدیره تایید شده است، انجام شود، یعنی کسانی که در فرم دهی به بدن تخصص لازم را داشته باشند. اگر اقدامات احتیاطی انجام نشود، عوارض این امر می تواند فاجعه وار باشد.

برای انجام لیفت داخلی ران، برش بر روی چروک و چین های کشاله ران انجام می شود. اگر مقدار پوستی که باید برداشته شود، زیاد باشد، برش ممکن است تا زانو و در سمت داخلی ران ادامه یابد. گاهی اوقات قبل از اینکه برش با استفاده از بخیه بسته شود، از لیپوساکشن برای حذف چربی اضافی استفاده می شود.

لیفت بیرونی ران کمی پیچیده تر است زیرا بر شکل دادن باسن ها و ران ها و حذف بافت های بیشتر تمرکز دارد. در این روش، برش از کشاله ران شروع می شود و ممکن است تا اطراف مفصل ران ادامه داشته باشد. لیفت ران (تایپلاستی) به طور همزمان در هر دو پای چپ و راست انجام می شود و از  1.5 ساعت تا 3 ساعت و بسته به مقدار پوست اضافی، طول می کشد.

جراحی لیفت ران تایپلاستی

جراحی لیفت ران تایپلاستی

بازیابی (بهبودی) پس از جراحی لیفت ران (تایپلاستی)

پس از عمل، کبودی، تورم و درد در منطقه وجود خواهد داشت. شما باید لباس های فشرده سازی را بپوشانید تا تورم را کم کنید و تسکین دهید.
ممکن است در ناحیه عمل، آبگذری برای جمع آوری مایعات اضافی و کاهش خطر ابتلا به عفونت داشته باشید.
شما باید مقدار مایع جمع آوری شده را در یک دفتر یادداشت، ثبت کنید.
هنگامی که سطح مایع خارج شده، مقدار انتظارات جراح تان را برآورده کرد، آبگذرها را بیرون خواهند آورد.

بخیه جراحی ظرف دو هفته برداشته خواهد شد. داروهای ضد درد و داروهای ضد التهاب معمولا در طول دوره ی پس از عمل تجویز می شوند. شما تا زمانی که از جراح خود اجازه بگیرید، نمیتوانید از وان حمام، شنا و یا از حمام داغ استفاده کنید.
شما ممکن است بتوانید 48 ساعت بعد از عمل دوش بکشید و به احتمال زیاد قادر خواهید بود در عرض 7 تا 10 روز به کار روزمره خود بازگردید و بعد از 4 تا 6 هفته فعالیت بدنی خود را ادامه دهید.
در حالی که زخم ها وجود دارند، اغلب آنها در چین های طبیعی بدن شما پنهان می شوند و در طول زمان از بین می روند.

به بیماران بعد از عمل جراحی، مقداری دارو داده می شود تا درد آن ها کاهش یابد و از بیماران خواسته می شود که در روز اول لباس های بیمارستان خود را عوض کنند و دوش بگیرند. همچنین از آن ها خواسته می شود که بلافاصله پس از عمل جراحی پیاده روی کنند؛
زیرا این امر به طور قابل توجهی بروز ترومبوز ورید عمقی را کاهش می دهد. حدود دو هفته طول می کشد تا بیماران بهبودی نسبی پیدا کنند، بیماران باید بتوانند سریع راه بروند و ورزش هایی را با اندام فوقانی و تهتانی خود انجام دهند.
حدود یک ماه طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابند، و بعد از یک ماه، بیماران می توانند فعالیت های سخت تر و شدیدتری مانند بازی تنیس را انجام دهند.

جراحی لیفت ران تایپلاستی

جراحی لیفت ران تایپلاستی

خطرات و ریسک های لیفت ران (تایپلاستی)

خطرات در هر نوع جراحی وجود دارد. خطرات لیفت ران (تایپلاستی) عبارتند از:

خطرات ناشی از بیهوشی
بهبودی ضعیف زخم
خون ریزی
عفونت
عدم متقارن
ترومبوز رگی عمیق (لختگی خون)
دردعوارض ریوی یا قلب
بافت مرده ی چربی
از دست دادن پوست یا تغییر رنگ
بی حسی
پوست شل و سست
زخم ناخوشایند و غیر جذاب

شما ممکن است جراحی تجدید نظر برای اصلاح این نوع مشکلات را متحمل شوید. یکی از رایج ترین عوارض لیفت ران (تایپلاستی)، زمانی است که نتایج زیبایی با انتظارات بیمار منطبق نباشد و بیمار از وضعیت جدید خود راضی نباشد. در زمان مشاوره اولیه و قبل از جراحی، در مورد این موضوع باید با پزشک صحبت کرد تا چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

باز شدن زخم(هنگامی که پارگی در محل برش رخ می دهد) از عوارض دیگری است که می تواند در برخی از بیماران ظاهر شود. این می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. بیمار ممکن است تغذیه نامناسب داشته باشد یا می تواند سیگاری باشد و در مورد سابقه سیگاری بودن خود با پزشک کاملاً صادق نبوده است.

اگر فرد سیگاری این روش جراحی را انجام دهد و در زمانی که جراحی کرده و تا زمانی که بهبودی کامل را به دست نیاورده است باید از کشیدن سیگار خود داری کند زیرا  6.5 برابر بیشتر از افراد دیگر، می تواند دچار عوارض کلی این جراحی شود و 11 برابر در معرض کبودی ناشی از جمع شدن خون در بافت ها است.

سبک زندگی در روند بهبودی بیمار خیلی اثر گذار است. بنابراین اطلاعاتی که لازم است پزشک شما بداند، آن را بیان کنید و از پزشک خود مخفی نکنید. اگر هر نوع جراحی پلاستیک را در نظر دارید، این عاقلانه است که در مورد عادات زندگی فعلی و وضعیت سلامتی خود در زمان مشاوره اولیه، با پزشک خود صادق باشید.

ترومبوز وریدی عمقی یکی دیگر از عوارض بالقوه ای است که خیلی ترسناک است. ترومبوز وریدی عمقی نتیجه لخته شدن خون و رشد آن در پاها است. بیماران مبتلا به فشار خون بالا یا بیمارانی که فشار خون آن ها بالا و پایین می شود، در معرض ترومبوز وریدی عمقی قرار دارند. لخته ها می توانند به سمت ریه ها حرکت کنند، باعث مسدود شدن شریان ها شود و در نهایت باعث آمبولی ریه شوند. آمبولی ریه می تواند یک عارضه خطرناک برای سلامت بیمار باشد. تعیین اینکه بیمار در معرض چه نوع عوارضی است، خیلی مهم است و قبل از عمل جراحی، بیمار باید مورد ارزیابی قرار گیرد. همچنین بیمار باید اطلاعات درست را با پزشک خود در میان بگذارد.

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است برای بیمار پیش بیاید، عفونت است. به همه بیماران در زمان عمل جراحی، آنتی بیوتیک هایی داخل رگ های آن ها تزریق می شود که به بدن آن ها برای محافظت در برابر عفونت کمک می کند. اما، به عنوان یک وسیله مبارزه با هر نوع عفونت، لازم است که بیماران، دستورالعمل های بهداشتی که جراح به آنها داده است را به طور دقیق انجام دهند.
در حالی که این اطلاعات واقعا دلهره آور است، هدف ارائه و بیان آن، این است که شما از هر چیزی که ممکن است رخ دهد مطلع باشید و آمادگی آن را داشته باشید.  به طور کلی، اکثر عوارض ناشی از عمل جراحی لیفت ران (تایپلاستی) جزئی هستند و بیشتر عوارض های شایع، شامل عفونت و لخته شدن خون در بافت ها است که ممکن است4.7 درصد تا 6.6 درصد اتفاق بیافتد.

جراحی لیفت ران تایپلاستی

کاندیدهای مناسب جراحی لیفت ران (تایپلاستی)

اکثراً لیفت ران (تایپلاستی) بر روی بیمارانی که از طریق رژیم غذایی وزن کم کرده اند، انجام می شود زیرا با کاهش وزن ممکن است قسمت ران حالت افتادگی پیدا کند و پوست اضافی داشته باشد. همچنین افرادی که قبلاً عمل جراحی زیبایی را برای لاغر شدن انجام داده اند، ممکن است از لیفت ران (تایپلاستی) برای سفت شدن ران های خود استفاده کنند. متاسفانه، در مواردی که شلی پوست خیلی زیاد است، داشتن رژیم سالم همراه با ورزش هوازی یا تمرین های مقاومتی به تنهایی نمی تواند مشکل افتادگی پوست در ناحیه ران را حل کند. در این مواقع، بیماران به طور چشمگیری سالم هستند اما آن ها بخاطر ران و اندام های پایین بدنشان احساس نارحتی دارند.

توزیع نا مناسب چربی در بدن موجب تضعیف و شل شدن پوست می شود. هنگامی که پوست بیش از حد کشیده می شود، به پوست به طور قابل توجهی آسیب می رسد و قادر نخواهد بود که به حالت طبیعی یا اولیه خود برگردد.
این حالت زمانی اتفاق می افتد که فرد افزایش وزن زیادی داشته و خیلی چاق شده است و حالا تصمیم دارد که لاغر شود.
زمانی که فرد با رژیم غذایی وزن خود را کاهش می دهد شل شدگی یا افتادگی پوست در ناحیه ران اتفاق می افتد که ممکن است از نظر زیبایی و ظاهری برای فرد مشکل ساز باشد.
لیفت ران (تایپلاستی) بیشتر بر روی زنان انجام می شود. چون مربوط به زیبایی اندام تحتانی است به همین دلیل روشی جذاب برای زنان است.

زخم های لیفت ران (تایپلاستی)

همیشه ایجاد حداقل زخم، هدف جراح است. متاسفانه، چون جراحی لیفت ران (تایپلاستی) به برش پا نیاز دارد، این امکان وجود ندارد که مقدار و شدت زخم به صفر برسد. به علاوه، زخم های ناشی از لیفت بیرونی ران بیشتر از لیفت داخلی ران است. در سال های اخیر روش هایی برای درمان جای ضخم های لیفت ران (تایپلاستی) ارائه شده است و متخصصان در تلاش هستند تا زخم های ناشی از لیفت ران (تایپلاستی) را به حداقل خود برسانند، اما بیمار باید مطلع باشد که ممکن است جای زخم ماندگار شود.

عمل لیفت باسن اسکالپترا پس از لیفت ران (تایپلاستی)

معمولا افراد پس از لیفت ران، لیفت باسن اسکالپترا را نیز انجام می دهند. زیرا چربی های کشیده شده از ران ها در این روش لیفت باسن مورد استفاده قرار می گیرد. لیفت باسن اسکالپترا، هنگامی که به باسن تزریق می شود، می تواند به افزایش حجم کمک کند، سلولیت گودی هارا صاف کرده و بافت کلی پوست را بهبود بخشد.
استفاده از لیفت باسن اسکالپترا با کمک گیری از تکنیک های کنترلی بدن مثل کول لیفت باسن اسکالپترا، به عنوان یک گزینه بدون جراحی برای افزایش حجم باسن، به وفور محبوب است.
نتایج ممکن است بین دو تا سه سال طول بکشد، هر چند برخی گزارش کرده اند که لیفت باسن اسکالپترا می تواند به افزایش تولید کلاژن تا پنج سال یا حتی بیشتر ادامه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن