زیبایی

فرمژه دائمی (لیفت مژه) چیست؟

فرمژه دائمی (لیفت مژه) چیست؟

بیشتر زنان به دنبال ایجاد یا تقویت این اثر از طریق استفاده از دستگاه های فرکننده مژه یا اکستنشن هستند.
با این حال، اینها راه ‌حل ‌های موقتی و فوری هستند که ممکن است به مرور زمان به مژه ها آسیب بزنند.
حالا راهی وجود دارد که به وسیله آن، زن ها می ­­توانند که بدون گذراندن وقت زیاد با دستگاه های فرزنی مژه، از ظاهر پر و طبیعی مژه های خود لذت ببرند.

فرمژه دائمی چیست؟

فرمژه دائمی که به عنوان لیفت مژه هم شناخته می ‌شود، یک جایگزین نیمه دائم برای برای دستگاه فرزنی است.
بعد از یک جلسه، زنان می ‌توانند تا هفته ‌ها از مژه های فر خورده و پر خود که مورد علاقه شان است، لذت ببرند.
تصور کنید که با مژه‌ های کاملا طبیعی از تخت خواب بیرون می ­آیید و آماده بیرون رفتن هستید.

همان طور که فر مو، موهای شما را فر می ­زند، فرمژه دائمی نیز، مژه های بالایی شما را فر می ­زند و آن‌ ها را به سمت بالا هدایت می ‌کند تا همان تاثیری را که از یک فرکننده مژه یا ریمیل به دست می ‌آورید، ایجاد کند.
این فرآیند از یک چسب ویژه و محلول فرکننده برای نگه داری مژه ها در جای خود استفاده می ‌کند.
اگر چه شما ممکن است نیاز داشته باشید که در هنگام تنظیم مژه ‌های تان، برخی دستورالعمل‌ های ابتدایی پس از اعمال فر را دنبال کنید، تا زمانی که زمان ترمیم بعدی شما فرا می ­رسد، نتایج آن، باقی بمانند.

فرمژه دائمی (لیفت مژه) چیست؟

فرمژه دائمی (لیفت مژه) چیست؟

فرمژه دائمی چگونه کار می ­کند؟

کل فرآیند حدود ۴۵ دقیقه طول می ‌کشد و تنها باعث ایجاد ناراحتی کمی می ­شود. به وسیله تمیز کردن مژه های خود و پاک کردن آرایش، برای وقت ملاقات خود آماده شوید. همچنین اگر چیز اضافی ای بر روی چشم وجود دارد، آن ها را بردارید.

آغاز به کار

این روش با مشورت کوتاهی شروع خواهد شد که در آن درباره برنامه مراقبت از مژه‌ هایتان و نتایج مورد نظر شما بحث و گفتگو خواهد شد. اگر می ‌خواهید که علاوه بر فر، مژه ‌های خود را رنگ کنید، حالا زمان آن است که با متخصص تان در این باره صحبت کنید. یک رنگ مژه، مژه هایتان را تیره ‌تر می ‌کند و تاثیر کلی آن را افزایش می ‌دهد.

در برخی موارد، این بحث، درست قبل از عمل اصلی رخ خواهد داد. با این حال، متخصص شما ممکن است بخواهد تا تستی بر روی پوستتان انجام دهد، که چند روز طول می ­کشد، و از این طریق مطمئن می ­شود که به مواد شیمی ایی ای که از آن ‌ها استفاده می ‌کند، واکنش منفی ندارید.

روند انجام کار فرمژه دائمی

وقتی که زمان شروع کار فرا می ‌رسد، تکنسین، مژه ‌های شما را با یک چسب ضعیف پوشش خواهد داد. این ماده چسب مانند، در حالی که از غلطک فومی ، میله ها یا گیره های حرارتی استفاده می ­شود، مژه ها را در جای خود نگه می ‌دارد.
این بخش از فرآیند دلخواه است و به شما این امکان را می ‌دهد که حالت مژه ی محکم تر یا سست تری داشته باشید.

در این مرحله در حالی که مژه‌ ها در جای خود نگه ‌داشته می ‌شوند، شما باید چشمان خود را بسته نگه دارید و متخصص، یک محلول فرکننده و یا گاهی اوقات با یک برس کوچک، لوسیون لیفتینگ را اعمال می ‌کند.
این ماده برای از بین بردن حالت موهای مژه ‌های تان اعمال می ­شود و آن ‌ها را نرم می ‌کند و انعطاف ‌پذیرتر می ‌سازد.

مژه ‌های شما با پوشش پلاستیکی پوشانده شده و برای ۵ تا ۱۵ دقیقه در همین حالت باقی می ‌مانند.
زمانی که این مدت به اتمام رسید، متخصص، سومین و آخرین ماده را اعمال می ‌کند، که محلولی خنثی است و به عنوان فعال‌ کننده عمل می ‌کند. به عبارت دیگر، پیوندهایی را که قبلا با کرم فرکننده شکسته شده ‌بود، بازسازی می ‌کند. این پیوندها در اطراف می له ها یا غلطک هایی که مژه ها را در جای خود نگه می ‌دارند، بازسازی می ‌شوند.

یک ‌بار دیگر، مژه ‌های شما در پوشش پلاستیکی پوشانده شده و برای ۵ تا ۱۵ دقیقه دیگر در همین موقعیت، باقی می ‌مانند. تکنسین شما ممکن است در این مرحله، یک ماسک چشم به شما بدهد.
زمانی که همه چیز گفته شده و انجام می ‌شود، تکنسین به آرامی محلول ها را با آب می ‌شوید و مژه‌ های تان را با شانه جدا کرده و آن‌ ها را خشک می ‌کند.

فرمژه دائمی (لیفت مژه) چیست؟

عوارض جانبی و خطرات

فرمژه دائمی مورد تایید FDA قرار نگرفته است و با برخی خطرات همراه است. به هر حال، چشم‌ ها ناحیه بسیار حساسی هستند و در هنگام مواجهه با مواد شیمیایی در معرض التهاب قرار دارند.

محلول فرکننده می ‌تواند منجر به تاول، خارش، قرمزی و التهاب شود. اگر محلول برای مدت زیادی باقی بماند، امکان افتادن مژه ها را فراهم می ­کند. و اگر به چشم بخورد و وارد چشم شود، زخمی روی چشم، شکل می گیرد. در نهایت، حتی اگر همه چیز درست پیش برود، جلسات ترمیم ممکن است باعث خشکی مژه شده و آن‌ ها را ترد و مستعد شکنندگی کند.

اگر دارای پوست حساس، چشمان آبدار و گل مژه، هستید یا سابقه خشکی چشم یا آلرژی دارید، ممکن است در معرض خطر بیشتر این عوارض جانبی قرار بگیرید. اگر شما هر یک از این شرایط را دارید قبل از ادامه درمان با یک متخصص پوست مشورت کنید.

برای اجتناب از این عوارض جانبی، ضروری است که یک متخصص با پیشینه خوب و باتجربه را پیدا کنید، و یا اگر از یک کیت فرکننده خانگی استفاده می ‌کنید، از دستورالعمل های لازم برای اجرای آن پیروی کنید. همچنین مهم است که مژه‌ های خود را بیشتر از مقدار توصیه شده فر نکنید.

دوام آن چقدر است؟

فرمژه‌ های دائمی می ‌توانند از ۴ هفته تا سه ماه باقی بمانند. پس از این مدت، ممکن است کم‌تر قابل ‌توجه باشند چون مژه های فر خورده رشد می ‌کنند و مژه های جدید جایگزین آن‌ ها می ‌شوند. سرعت این چرخه رشد در هر فرد متفاوت است و این امر، دوام درمان شما را تعیین می ‌کند. بدون توجه به اینکه با چه سرعتی فرها از بین می ‌روند، شما نباید بیشتر از هر چهار هفته یک ‌بار ترمیم را انجام دهید.

واقعا فرمژه دائمی کار می ‌کند؟

در حالی که هیچ مطالعه رسمی در مورد اثربخشی لیفت مژه وجود ندارد، اما بسیاری از بلاگ ها و فروم های آنلاین نتایج موفقی را گزارش داده­اند. با این حال، برخی از افراد اشاره کرده­اند که مژه های فرخورده، کوتاه ‌تر به نظر می ‌رسند، در حالی که برخی به هزینه این فرآیند به عنوان یک مشکل بالقوه در طولانی‌ مدت اشاره می ‌کنند. بهترین نتایج ممکن است در افرادی که به طور طبیعی دارای مژه های بلند و صافی هستند، قابل مشاهده باشد.

مراقبت پس از درمان

لیفت مژه به نسبت نیازمند مراقبت کمتری است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به مدت ۲۴ ساعت پس از اعمال، با آن ها به آرامی نرمی رفتار کنید. به عبارت دیگر، آن ‌ها را مرطوب نکنید و هیچ گونه آرایشی را به کار نبرید. اگر این کار را بکنید، تاثیری منفی بر نتایج خواهد داشت.

درمان ‌های جایگزین

چگونه می ­توان لیفت های مژه را با روش‌ های مرسوم سنتی بهبود مژه ها مقایسه کرد؟ بیایید تا نگاهی نزدیک ‌تر به این جایگزین‌ ها بیندازیم تا بهترین روش را برای شما تعیین کنیم.

اکستنشن

اکستنشن ها، اتصالات مصنوعی هستند که به چشم شما می ­چسبند. آن ‌ها هم مثل هر اکستنشن موی دیگری، ظاهر پرتر و بلندتری به مژه های شما می ­دهند.

مزایا

ظاهری بسیار پرتر و محسورکننده تر را ایجاد می ­کنند.
بسیار قابل تنظیم هستند.
نسبت به فرکننده ها وقت کم تری می ­گیرند.

معایب

در حالی که به طور روزانه نیاز به اعمال مجدد دارند، زمان بیشتری را نیز نسبت به لیفت مژه می ­گیرند.
ممکن است در زمان های نامناسبی جدا شوند.
زمانی که برداشته می ­شوند، ممکن است که به مژه‌ های واقعی آسیب بزنند.گران قیمت هستند.

دستگاه فرزنی مژه

دستگاه های فرزنی مژه ابزارهای آرایشی کوچکی هستند که مژه ‌های شما را به سمت بالا خم می ­کنند تا مژه های شما را در وضعیتی فر مانند قرار دهند.

مزایا

ارزان ‌تر از مژه مصنوعی و لیفت مژه هستند.
شامل استفاده از مواد شیمی ایی یا چسب نیست.
طبیعی تر از مژه های مصنوعی است.

معایب

اگر به صورت نامناسب استفاده شود، می ‌تواند مژه ‌ها را بکند.
به اندازه روش های دیگر پایدار نیست.وقت گیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *